9 klíčů k maximalizaci zisku z pronájmu nemovitosti

Spousta lidí se nechala inspirovat knížkami Roberta Kiyosakiho a přišla na kouzlo „téměř“ pasivního příjmu z pronájmu nemovitostí, které si vědomě pořídili na investici jako uložení volných peněžních prostředků a jejich zhodnocení pronájmem. Nebo z různých důvodů mají k dispozici byt, dům, garáž, pozemek nebo komerční a jiné nebytové prostory, které pronajímají.

DSC08956

Uvažujete o koupi nebo již se poohlížíte po bytě, který možná budete chtít pronajímat, třeba ne hned, ale někdy v budoucnu? I tuhle alternativu je dobré zahrnout do rozhodovacích kritérií pro výběr nemovitosti na bydlení.

Fakt, že pronajímáním bytů se dají vydělat peníze, určitě víte. Jistě si uvědomujete i to, že s investicemi jsou spojena rizika. Je to jistě důvod, proč mít k dispozici relevantní informace a rozhodovat se o investicích  vědomě se znalostí všech úskalí, rizik a souvislostí.

Investice do nemovitostí jsou pokládané za jedny z nejbezpečnějších dlouhodobých investic s dobrým výnosem pro konzervativní investory. O výhodách a riziku spojeným s pronájmem si můžete přečíst v článku “Investování do realit bez přešlapů” na mém blogu.

Recept na úspěch

Předpokladem pro úspěšnost investice do nemovitosti k pronájmu je provést všechny klíčové kroky, které ovlivňují výsledek hospodaření z dlouhodobé perspektivy.

Na základě vlastních úspěšných zkušeností jsem sestavila 9 klíčových kroků, které je potřeba projít postupně, aby pronájem nemovitosti přinášel očekávaný zisk, očekávaný pravidelný měsíční příjem na dlouhou dobu. Příjem, který může být dobrým při-výdělkem nebo třeba hlavním výdělkem, jenž vám umožní žít svobodně.

„Není to o rychlém zbohatnutí, ani to není úplně bez práce. Je to investice, která vyžaduje nějaký váš čas, znalosti, kompetence, jistou míru péče a kontroly, ale taky představuje svobodu dělat věci, které vás baví.“

S využitím profesionální správy pronajaté nemovitosti může investice pro vás znamenat bezstarostnou rentu. Taky se může stát, že vás pronájem chytne natolik, že se stane pro vás podnikáním.

 klíč

9 klíčových kroků k maximalizaci zisku z pronájmu nemovitosti:

  1. Stanovení vlastní strategie pro pronájem
  2. Výběr kvalitního prověřeného bytu vhodného k pronájmu
  3. Kupní cena do úrovně dlouhodobě udržitelné tržní hodnoty
  4. Zajištění výhodného financování kupní ceny
  5. Bezpečná koupě a hladký převod nemovitosti
  6. Pečlivý a obezřetný výběr solidního a spolehlivého nájemce
  7. Nájemní smlouva s maximální ochranou
  8. Pečlivá správa pronajaté nemovitosti
  9. Minimalizace výdajů spojených s pronájmem a daňové povinnosti

 

Základní informace ke klíčovým krokům najdete v eBooku 6 kroků k úspěšnému pronájmu bytu, který je ZDARMA ke stažení na mém blogu.

Další tipy a rady budu postupně publikovat formou článků. Stažením eBooku zdarma se stáváte členem mého VIP klubu a na emailovou adresu, kterou do formuláře zadáte, vám zašlu upozornění na nový příspěvek publikovaný na mém blogu na toto téma, a nic vám tak neuteče.

 

Související články:

Investování do realit bez přešlapů

Jak ochránit svoji nemovitost před podvodným převodem

 

Eva Hamerníková
Eva je ekonomka, odhadce nemovitostí, investor do nemovitostí na pronájem. Pomáhá klientům bohatnout efektivním investováním do nemovitostí, měnit jejich sny a vize o vlastním bydlení nebo pasivním příjmu z pronájmu v realitu. Více o Evě najdete tady >> Evě můžete napsat na eva@evahamernikova.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..